Nejrychlejší zpravodajství ze světa mobilů a kopec zábavy navrch. Nové mobilní telefony, služby operátorů, hudba, filmy a další hračky ze světa. Buďte v obraze s Frogu.

Frogu News

Nový Walkman a jeho bráška: Sony Ericsson W300i a Z530i

06.03.2006

Mezi další novinky Sony Ericssonu patří hudební véčko W300i a jeho bráška Z530i.

Sony Ericsson W300i - hudební šleha

Oba telefony patří do kategorie střední třídy, která už běžně nabízí pokročilé manažerské funkce a cenu okolo 7 000 Kč. Obě nově představená véčka jsou si velmi podobná, zatímco Z530i je nástupcem oblíbeného modelu Z520i, model W300i rozšiřuje kategorii telefonů s označením Walkman. Jak jistě víte, jde o řadu telefonů, které jsou zaměřeny na poslech hudby. Z toho důvodu najdete hned v krabici paměťovou kartu o kapacitě 256 MB, abyste měli MP3ky kam naládovat.

Sony Ericsson W300i Sony Ericsson W300i

Sony Ericsson W300i

Kromě klasického přehrávání MP3 telefon umí hrát i na vlnách FM, ve výbavě totiž nechybí rádio s funkcí RDS. Ptáte se, jakým způsobem lze hudbu do mobilu nahrát? Sony Ericsson myslel na všechny možné způsoby,a tak ve výbavě najdeme infračervený port, bluetooth nebo i klasický konektor pro připojení kabelu. Další zábavu obstarají 3D java hry, 40hlasé polyfonní vyzvánění, MP3 melodie nebo vestavěný VGA fotoaparát (640 x 480 bodů). Z datových funkcí potěší přítomnost EDGE. Tohle hudební véčko se začne prodávat v druhém čtvrtletí za předpokládanou cenu 7 000 Kč.

Sony Ericsson Z530i - uťáplý bráška

O tisícovku nebo dvě bude levnější Sony Ericsson Z530i, který dělá modelu W300i nehudební křoví. Jsou to úplně stejné telefony, akorát Z530i postrádá označení Walkman, integrované rádio a EDGE. Následující popis se vlastně týká i modelu W300i. Rozměry jsou 90 x 47 x 24 mm a hmotnost 93 gramů, telefon má na pohled mohutné tělo s jasným poznávacím prvkem: anténou vyvedenou ve tvaru poutka. Přední část mobilu patří malému displeji a čočce VGA fotoaparátu. Fotoaparát umí nahrávat i video nebo přiblíží scénu díky 4násobnému digitálnímu zoomu.

Sony Ericsson Z530i

Sony Ericsson Z530i

Co se týče displejů, tak ten vnější je pouze černobílý o rozlišení 101 x 80 bodů. Hlavní vnitřní displej má průměrných 128 x 160 pixelů a dokáže zobrazit 65 000 barev. Všechny ostatní prvky jako jsou paměťové karty, MP3 přehrávač, bluetooth, 3D java hry, polyfonní a MP3 melodie jsou shodné s modelem W300i (tedy až na zmiňované FM rádio a EDGE). Z dalších funkcí stojí za zmínku GPRS třídy 10, vestavěný e-mailový klient, wap 2.0 nebo čtečka RSS kanálů. Sony Ericsson W300i se bude nabízet v bílé a černé barvě, model Z530i v černé, červené a šedé. Jak už jsme řekli, cena Z530i bude okolo 5 tisíc korun, za hudební W300i si výrobce bude účtovat o cca 1 až 2 tisíce navíc.