Miss Kriminál

Myslím, že dnes by se jak pořadatelé, tak i diváci, nestačili divit. A nemám na mysli tu běžnou královnu krásy, která končí světovým mírem a láskou ke všemu živému. Mnohem zajímavějšími se mi zdají různé odnože této soutěže. Věděli jste, že v Bogotě se volí Miss Kriminál? Řekla bych, že je to soutěž téměř totožná s tou klasickou.

o   Nevím ovšem, jestli vítězka po své korunovaci odlétá na nějakou celosvětovou Miss Mříže.
o   Pokud jste v domnění, že porota vybírá z několika málo dívek, a tak jsou vlastně všechny vepředu, je to omyl.
o   Letos bylo slečen téměř patnáct set.
o   Letošní, patnáctý ročník, vyhrála dívka, která sedí za fingovaný únos. A jaké jsou ohlasy?
o   Slečny si pochvalují, že toho dne dostanou sváteční oběd a pro bachaře jsou odměnou milé úsměvy dívek, které se asi jinak tváří trochu jinak.

Jen si myslím, že se této soutěže asi účastní jen slečny, které chtějí svou kriminální kariéru ukončit.

Miss Staré koleno

Když už jsme u těch netradičních soutěží královen krásy, stojí za zmínku jedna, která se konala přímo v České republice a není vyloučeno, že je opravdu ojedinělá. Je na ní poznat, že se v Čechách stále umíme dobře bavit a nejsou nám cizí všechny možné recesistické kousky. Tady si ale myslím, že to šlo trochu dál a tím hlavním cílem bylo i něco jiného nežli jen se pobavit.

Jedná se o Miss staré koleno.

o   Už z názvu je jasné, oč šlo.
V Jihomoravských Boskovicích se dámy z domova pro seniory rozhodly ukázat světu, že jsou ještě k světu.
o   A myslím, že se jim to povedlo.

Účinkující ve věku od pětašedesáti do devadesáti, si rozhodně ostudu neudělaly. Jen místo prázdného štěbetání o chudých afrických dětech, kterým je potřeba poslat nějakou tu potravinu, soutěžily ve kvízu, který jim jistě nebyl cizí. Filmy pro pamětníky. Na krále Miroslava si prý vzpomněla každá. Není divu.