Jak si udržet dobrou náladu?


Zabavme se

Zábava je obecně způsob trávení volného času, do kterého se lidé nemusí nutit a dělíme ji na aktivní, či pasivní . Díky zábavě můžeme zapomenout na to, co nás trápí, uvolníme se a uklidníme.

duchovní meditace.jpg
Dýchejme a relaxujme

Správné dýchání je klíčem nejen k dobré náladě, ale i ke zdraví. Dokážeme díky tomu předcházet, či mírnit bolesti hlavy, křeče v břiše nebo uvolňovat krční páteř.
V první řadě najděme místo, kde se cítíme dobře. Několikrát se pomalu a hluboce nadechněme a vnímejme to, jak dýcháme. Nemysleme na nic jiného. Jen na naše nádechy a výdechy.
Existuje velká spousta dýchacích cvičení, která bychom se měli naučit a využívat je v náš prospěch.

Stejně tak je pro nás důležitý odpočinek. I v dnešním světě bychom měli umět relaxovat, vypnout a být třeba na jeden den odpojeni od světa – bez elektroniky hlavně!

Dobrým způsobem úlevy tělu i mysli je meditace, či jóga.

čtyři emotikony.jpg
Choďme na procházky nebo sportujme

Užitečným odreagováním bývá sport nebo obyčejná procházka přírodou. Uvolníme se tak a zapomeneme na stres, který nás doma nebo v práci obklopuje. Během sportovních aktivit (jako je běh) se zvyšují příznivé účinky na duševní, ale i fyzické zdraví.

Dejme výpověď rutině

Rutina je strašák asi každého z nás a to i v případě, že děláme něco, co máme rádi. Vždycky je třeba si jednou za čas odpočinou od zaběhlostí. Měli bychom měnit denní režim a nedělat vše tak, jak jsme zvyklí. Jednou za čas proto zvolme svobodu – jeďme někam s kamarády, zajděme do kina,…

Užívejme si jídlo

Pro nic za nic se neříká, že láska prochází žaludkem. A přesně tak to funguje i v lásce, kterou dáváme sami sobě. Jídlo navozuje dobrou náladu a mnohdy také uklidňuje. Nenechme se strhnout dietami a neodpírejme si jídlo, protože se snažíme zhubnout. Pokud to znamená, že budeme podrážděni, není důvod. Mějme se rádi, vychutnávejme si kvalitní jídlo a načerpávejme energii.

Obklopujme se pozitivními lidmi

Údajně se prý náš život formuje podle pěti lidí, s kterými se nejčastěji stýkáme. Už jen proto bychom měli do života pouštět jen ty, kteří nás nesráží k zemi, ale naopak nám dodávají sílu.