Jamaika: letovisko Negril

Jamajka je jako nebeský ráj, seslaný nějakým omylem na Zemi. Čas není reálný, všechno se pohybuje na vlnách neskutečného oparu, který se vám bude zdát kouzelný, jako z jiné dimenze. Ospalost a jistý druh lenosti, typický pro všechny tropické oblasti, má své zvláštní kouzlo, atmosféru, kterou nejde porušit, a ani nevíte jak, budete v ní také.

Na co láká Jamaika?
Atmosféru
Karibský rum
Až pěti kilometrové písečné pláže
Luxusní rezorty jenom pár metrů od hladiny moře
Pětihvězdičkové služby

Co byste jednoznačně na Jamajce měli navštívit?

Maják
Který je zde vtěsnaný do skal. Mezi nimi je však také nejlepší výhled na celé okolí, hlavně na záliv města, nad nímž se sklání slunce při západu. Právě odtud budete mít na romantický západ slunce tu nejlepší vyhlídku, na kterou niky nezapomenete, jelikož uvidíte barvy, které jste v živé přírodě ještě neviděli, a ani sebelepší fotoaparát nebo zrcadlovka toto nedokáže zachytit.

LEGENDA O PIRÁTECH
Pokud vás zajímají historky o pirátech, možná vás zaujme fakt, že podle legendy bylo právě toto místo u majáku tím, kde byl polapen známý pirát, jenž se proslavil hlavně tím, že utíkal všem, kteří ho chytali, a že se nedal polapit v žádném ze soubojů.

Tím pirátem je Jack Rackham, který se zde nechal i se svou posádkou natolik opít rumem a unést karibským mořem, že zapomněl na hlídky a na to, že by se měl mít na pozoru, a nechal se zde chytit.

Resorty a letoviska plné luxusu
Do této oblasti se jezdili lidé rekreovat už v padesátých letech minulého století. To byla doba, kdy v Negrilu vyrostl jeden z nejproslulejších resortů, co na Jamajce byly do té doby. Mezi tyto nejznámější komplexy a letoviska patří:
1. Riu Palace Tropical Bay
2. Hedonism

Oba hotely jsou proslulé nabízeným luxusem a pláží jenom co vyjdete z hotelu. Ostatně celý Negril je proslulý tím, že se zde můžete procházet po nekonečných kilometrech písečné pláže téměř bílé barvy, které obklopuje blankytné až tyrkysové moře, které poskytuje ty nejlepší příležitosti k potápění.