Jednorázové rukavice eliminují různá rizika

Do kontaktu s lidmi přicházíme každý den. Při cestě do a z práce, v zaměstnání, ve škole, v obchodě, doma, zkrátka všude. Nevyhneme se tomu. S tím souvisí riziko přenosu bakterií a virů, nemocí obecně. Nejčastěji se tak děje tělesným kontaktem. Tím nejběžnějším je dotek rukou. Riziko eliminujeme jejich mytím.
Potom existují také obory lidské činnosti, kde však pouhé umytí rukou nestačí a z preventivních důvodů je nutné chránit se i jinak. A právě při těchto příležitostech jsou tu jednorázové latexové rukavice. Pomáhají s preventivní ochranou před špínou, nemocemi či jiným rizikem, ke kterému dochází při doteku rukou.

Ochrání, ale zachovají potřebný hmatový cit

Pozor ale, ne každý je snese. Obsahují proteiny, které u citlivých osob mohou vyvolat podráždění kůže. Obecně jsou ale nejpoužívanějším druhem rukavic a nejsou oblíbené jen proto, že jsou z přírodního materiálu, ale i pro jejich vlastnosti.

S latexovými rukavicemi máme možnost snadné a velmi jemné manipulace, jsou totiž tenké a pružné a hmatová citlivost zůstává takřka zachována. Proto jim tolik lidí dává přednost před zastaralými tuhými a tlustými gumovými typy.
K dalším výhodám patří i fakt, že se vyrábí v mnoha velikostech, vybere si tedy každý. K dostání jsou i v prodloužené verzi. Za zmínku také stojí, že mohou mít i odlišný povrch, tedy mohou být úplně hladké nebo třeba zdrsněné. Záleží, k čemu je upotřebíte. Vybrat si pak můžete i z různých barev.

Vhodné pro mnoho činností i oborů

Každý obor a práce má jiné požadavky na ochranné prvky, proto jsou i tyto rukavice uzpůsobené k mnoha způsobům použití. Nejsou univerzální, nicméně poskytují kvalitní a základní ochranu před přenosem nežádoucích jevů při doteku.
Hodí se nejvíce pro pracovníky v oblastech:

· Zdravotnictví, pečovatelských služeb
· Gastronomie a potravinářství
· Výzkumu
· Průmyslu

Stejně dobře je ale můžete použít v domácnosti při použití chemických přípravků.