Kde si půjčím?

Bude to opravdu takto v pořádku a smlouva co podepisuji není v můj neprospěch? Přečetl jsem si řádně podmínky a chápu celé důsledky celé věci?!

Bankovní půjčka:
–          je štěstí, že konkurence je tak veliká, že banky soutěží o přízeň svých klientů, proto jsou i podmínky výhodnější a veliké částky je jistější si půjčovat v bance.

Nebankovní půjčka:
–          zoufalý lidé dělají zoufalé věci a jiní velice vypočítavý lidé toho neváhají využít. Malá nebankovní půjčka by neměla být problém, ale to samozřejmě v případě, že si jste jisti tím, že ji splatíte.

Jak dlouho budu splácet:
–          to je velice důležitý údaj, banka Vám nabídne různé splátkové kalendáře, avšak většinou ten, díky kterému nakonec zaplatíte nejméně bývá bohužel ten nejdelší, jelikož co by to bylo za banku, kdyby si nechtěla udržet své klienty co nejdéle.

Co podepisuje:
–          nabídky půjček jsou jistě lákavé, avšak zvláště nebankovní instituce často tak trošku klamou a ta malá písmenka na velikém billboardu si málo kdo z nás přečte. Třeba o tom, že takové podmínky platí až na částku sto tisíc, nebo při druhé půjčce a podobně.

Důsledky:
–          jak jednou podepíšete, nesmíte v žádném případě neposlat první splátku, pak byste byli kvalifikováni jako zloději a náležitě i souzeni. Zní to trochu jako navádění k činu, ale půjčovat si s úmyslem nezaplatit je trestný čin a každý by si to měl uvědomovat.

–          Splácení může trvat měsíce, ale i roky a celou tu dobu budete vědět, že Vás nesmí vyhodit z práce z jakéhokoli důvodu, protože pak nebudete schopni platit, a to se bankám, ani jiným finančním institucím dvakrát nezamlouvá.

–          Konsolidaci si dobře rozmyslete, protože Vás pak splácení může stát více, a navíc můžete i déle splácet. Takže to může být dobré, ale i zrádné řešení.

–          Myslete na to, že člověk, který Vám poskytuje finanční poradenství musí být z něčeho placen. To něco přichází od Vás, čím víc finančních poradců, tím vyšší platby, čím víc přechodů mezi bankami a změnami, tím více lidí, které je potřeba zaplatit a tím větší navýšení Vašeho dluhu.

–          Jak jednou padnete do dluhů, je nesmírně těžké se odtamtud dostat a vést opět normální život. Proto si dobře rozmyslete, co děláte.