Pečujte o svou pleť – odmění se vám


O pleť bychom se měli starat již od mladého věku. Rozhodně bychom neměli čekat na první známky problémů s pletí nebo stárnutí, abychom se o pleť zadali důkladně starat o stav naší pleti. Při péči o pleť je nejdůležitější prevence. Je mnohem snazší problémům předcházet, než řešit již vzniklé.

pleť

Kromě péči o pleť v podobě různých preventivních opatření a pleti, bychom se měli zaměřit také na naši stravu. I ta naši pleť velmi ovlivňuje. Důležitý je pitný režim, který napomáhá naší pleti, aby zůstala hydratovaná. Vypijte denně co nejvíce čisté vody a vyhýbejte se kávě a alkoholu, které vaši pleť dehydratují. Vyhýbejte se také bílému cukru. Zaměřte se na přijímání co nejvíce vitamínu C, který najdete například v citrusovém ovoci nebo listové zelenině. Vitamín C potřebujete pro tvorbu kolagenu, který udržuje vaši pleť v dobrém stavu.

Důležité je, abyste nechodili spát nalíčení. Make-up vám uzavírá póry a může na vaší pleti udělat pěknou paseku. Pokud nebudete pleť odličovat, bude vám stárnout rychleji. Čistá pleť je důležitá. Čistit byste ji ostatně měli i v dny, kdy nenosíte make-up vůbec.

žena

I když nemáte ten den make-up, měli byste rozhodně nosit SPF. Dnes se již vyrábí krémy s SPF, které jsou lehké, snadno se roztírají a vstřebávají do pleti. Nemusíte se tedy bát, že byste si na pleť museli dávat nějaké mastné SPF, které si pamatujete z dob dovolené u moře. Sluneční paprsky škodí naši pleti a pod jejich působením rychleji stárne. Proto je ochrana před sluncem tak moc důležitá, a to i v zimním období.

Nezapomeňte své pleti dávat také pravidelnou dávku hydratace. Hydrataci potřebuje každý typ pleti, včetně té mastné. Jestli ji nebudete hydratovat, bude se vám o to více mastit. K hydrataci vám poslouží hydratační krémy, hydratační séra, například s kyselinou hyaluronovou, nebo jsou skvěé hydratační plátýnkové masky.