Sáčky na zip na vodácké výpravě

Vodáci, kteří spoléhají na pronájmy vodáckého vybavení a nemají k dispozici svůj vlastní nebo pronajatý doprovodný vůz, musí spoléhat na mnoho pomůcek, které usnadní celý proces splouvání říčního toku. Je to svým způsobem podobné, jak to dělávali vodáci za socialismu, tehdy neexistovaly půjčovny lodí a přepravních dodávek, lodě se přepravovaly obvykle po železnici anebo, kdo měl tažné zařízení na svém Wartburgu, přepravil lodě na vozíku se svařovanou nástavbou.

dívka v kajaku

Tehdy ovšem také neexistovaly lodní vaky a všechny věci si vodáci vozili s sebou v kánoích v plastových barelech. Ukládali do nich své věci ledabyle, a to také přinášelo v kempech značné problémy. Dnes však máme k dispozici jak lodní vaky, tak i sáčky se zipem. Ty se staly pro vodáky nepostradatelným pomocníkem a bez nich si stěží dovedeme představit vodácké putování.

vodácká plavidla

Sáčky pro elektroniku – vodáci s sebou kromě papírových map a kilometráže vozí mobilní telefony, powerbanky a tablety. Ty by měly být po celou dobu plavby uzavřené v sáčku na zip naprosto bezpodmínečně, protože stačí jen malé množství vody, které pronikne do vaku, a máte po mobilu.

Sáček pro hygienické potřeby – papírové kapesníky a toaletní papír musí být rovně uložené v sáčcích na zip. Pokud se vám totiž znenadání bude chtít na toaletu vykonat velkou potřebu a namísto papíru objevíte v lodním pytli rozmáčenou buničinu, budete si utírat v jehličnatém lese zadnici jehličím, podobně jako ve filmu „S tebou mě baví svět“.

Sáček pro špinavé prádlo – Mísit špinavé prádlo s čistým v jednom lodním vaku není dobrý nápad. Když si pak obléknete čisté tričko, které natáhlo odér velmi silně propocených ponožek, nebude to zrovna ideální situace pro návštěvu restaurace, kam chcete zajít na večeři. Zipový sáček se špinavým prádlem je v tomto směru naprosto ideálním řešením.