Sklady a jejich automatizace


Plány do budoucna

V současnosti je stále dost pozic dělnických, ovšem stále více manuální práci vykonávají stroje. Když máme třeba CNC brusky, tak u dvou může stát jeden člověk s tím, že vyměňuje kusy, měří je a podle toho upravuje korekci, aby se případně vlezl do tolerance. Když však budeme mít frézky s automatickým vyměňováním kusů a sondami, tak stačí pouze nachystat strojům přepravky s polotovary a odebírat ty s hotovými kusy, takže jeden člověk může stát třeba u čtyřech těchto strojů a nemusí si stále máčet ruce v řezné kapalině.

umělá inteligence

Nyní je navíc aktuálním tématem umělá inteligence, přičemž tu už využívají některé vysoko postavené firmy k prvotnímu třízení zájemců o zaměstnání. Využití je však spousta, přičemž předpokládá se, že jednu z prvních oblastí, kde by mohla do značné míry nahradit lidí je generování textu. Pokrok zažijí také sklady materiálu, kde si zase místo lidí budeme více všímat strojů.

Posun v logistice

Inovace na sebe nenechávají dlouho čekat snad ve všech oborech, přičemž logistika tomu není výjimkou. Podíváme se konkrétně do skladů, protože do budoucna i z toho Vašeho může být automatizovaný sklad. Když přijde zboží, tak ho zaměstnanci nejčastěji vozí na paletách do příslušných míst v regálech.

řidič vysokozdvižného vozíku

Dá se to ale zařídit i jinak, a to pomocí pásového dopravníku. Tato společnost se zabývá výrobou různých kontejnerů a přepravek, přičemž právě naprogramované stroje vyžadují vhodné obaly, s kterými budou manipulovat a přemísťovat v nich konkrétní zboží. Třeba u takových strojů pro zařazování zboží do regálů bývají přepravky jednotného druhu, protože se tím celý ? proces usnadní. Stroj torzo zná rozměry míst v regálech i přepravek, přičemž vše je stále stejné a zboží v přepravce zařadí do příslušného chlívku. Až ho bude zase potřeba, tak ho z něj zase vytáhne. Jak vidíte, tak i velmi drahých strojů jsou důležité i levnější věci jako jsou právě přepravky z plastu, které by měli být co nejvíce praktické.