Vše potřebné pro kvalitní údržbu

Ještě před pořízením bazénu byste měli dobře zvážit jeho umístění na Vaší zahradě, dobře připravit a vyrovnat místo, na kterém bude stát a pořídit tak zvanou geotextilii, neboli plachtu pod bazén, která jej ochrání proti poškození, samozřejmě v případě, že se chystáte si pořídit nadzemní koupací zařízení. Jakmile máte koupání připravené a napuštěné vodou, přichází další starost a to péče o vodu, která je velmi důležitá a musí se provádět opravdu pravidelně.
holčičky v bazéně.jpg

Už při prvním napouštění byste měli zkontrolovat vodu za pomocí testeru a zjistit hodnoty PH vody, které rozhodují o dalším fungování chlorových přípravků. Ano, k ošetření vody můžete použít jak chlorových přípravků, tak také bezchlorových přípravků na bázi kyslíku. Obojí dnes na trhu najdete jak v tekuté formě, tak ve formě tablet. Co se táče používání tablet, tak k nim je nejlepší si pořídit dávkovač tablet či plovák, do kterého vložíte tabletu a plovák či dávkovač jen vhodíte do vody, kde bude postupně uvolňovat účinné látky přímo do vody.

Přípravků bazénové chemie pro údržbu vody je opravdu vleká spousta, , nejdůležitější je chlorový přípravek pro dezinfekci, dále přípravek pro úpravu PH vody, algicid, který je přípravkem proti řasám a samozřejmě jsou důležité testery. Pokud máte tvrdou vodu, využijete služby i tak zvaného změkčovače vody neboli soli do bazénu. U pískové filtrace zase jistě využijete filtrační písek nebo zeolit. Ke zjednodušení péče o vodu můžete využít i tak zvaných multifunkčních tablet, které Vám nahradí hned několik přípravků najednou.
černé plavky na ženě.jpg

Z nabídky bazénového příslušenství jistě oceníte výběr sítěk, vysavačů, krycích plachet a spousty dalších pomocníků pro dokonalou péči o Váš bazén. Stačí si jen vybrat. Jistě i Vy oceníte pomoc těchto přípravků a příslušenství.