Zamezte ošklivým pádům koček

Nadpis článku Vás možná trochu zarazí. Kočka – takový skokan a šelma se skvělým smyslem pro rovnováhu a balancování – u ní, že bychom se měli bát, aby odněkud nespadla? Hned se nám vybaví obrázek kočky na střeše a na stromě. Jenže: kočka ze střechy rozhodně nebude skákat, ale dolů se dostane stejnou cestou jako nahoru a pokud se týká kočky na stromě, kolikrát už hasiči zasahovali, aby takovou nezbedu z vysoké koruny stromu vysvobodili?
 
PROČ SE LIDÉ BRÁNÍ ZABEZPEČENÍ SVÝCH OKEN A BALKONŮ?
Nedávno se na naší největší sociální síti v jedné kočičí skupině rozpoutala bouřlivá diskuze ohledně zabezpečování oken a balkonů. Postavily se proti sobě dvě strany lidí, vlastnících kočky:  

Jedni tvrdili, že svojí kočku znají, že ta se bojí a nikdy by nevysokočila, že se prochází po zábradlí, dokonce tam spí a nikdy nespadla. Někteří úzkostlivější proto, aby nespadla, ji raději na balkon ani nepustí. Venku na parapetu se ale vyhřívá a ani ptáci ji nedonutí vyskočit. A je to přece kočka, zvyklá skákat z výšek.

Druhá strana se ostře postavila proti první s tím, že jde o hazardování se životem svých koček, neboť kočka jedná pudově a nikdy jí nemůže sebevíce milující majitel znát natolik, aby věděl, že zvíře neskočí za motýlem nebo mouchou – nakonec je to její lovecký instinkt.

Když se na to podíváme nestranně a bez emocí, pravdou je, že pády z balkonů a oken především panelákových bytů, jsou u koček poměrně časté. O tom by mohli vyprávět veteřináři, když musí po takové nehodě zvířátkům zdrátovat čelist nebo amputovat končetinu. Nebylo by skutečně lepší těmto bolestem svoje kočky raději nevystavovat a nebezpečným situacím předcházet?

Zabezpečit okna sítí proti mouchám a balkon pevnou kočičí sítí, to je vždy investice, jenž se Vám stonásobně vrátí ve Vašem klidu a především v zachování zdraví a života Vašeho zvířete!