I malá svatba je velkou výhrou

Svatební den je velký už jen z toho důvodu, že se koná zpravidla jednou za život. Díky této neopakovatelné události se jedná o výjimečný den, který chce každá budoucí nevěsta prožít – co možno nejhonosněji a v co největší parádě, na kterou nikdo z hostů včetně novomanželů nezapomene.
Ale je velká svatba opravdu nutná k tomu, aby byla dokonalá?
svatební dekorace

Peníze hrají základní roli

Otázka finančních prostředků je v tomto případě na místě. Jestli máte peněz více než dost, pravděpodobně si s chystáním velké svatby nebudete příliš lámat hlavu nad tím, kolik za ni utratíte. V opačném případě však budete stát před důležitou otázkou, kde na ni seberete prostředky, které vám ji dokonale pokryjí.
Kdysi byly velké svatby výsadou z toho důvodu, že na ni rodiče šetřili už od malička. Dnes je tomu už jinak a svatbu si převážně platí novomanželé. S dobou se však nezměnila jen výše finančních nákladů svatby, ale i nároky a požadavky toho, co vše musí ideální svatba obnášet.
novomanželé v uličce

Kouzlo malé svatby

Neodmyslitelnou součástí malé svatby je to, co vše malá veselka zahrnuje. Je to zastoupení lidí, ke kterým máte nejblíže, více soukromí, větší úspora finančních nákladů, ale i dalekolepší užití si chvíle, která je jen jedna.
S velkou svatbou totiž nepřichází jen velká paráda, ale i odpovědnost a kontakt se všemi, kterých si na svatbu pozvěte.
I z toho důvodu si mnoho novomanželů svatbu ani neužije a prožívá velkou zátěž v tom, co vše musí udělat pro to, aby byli spokojeni především hosté. Malé svatby jsou kouzelné i díky tomu, že se můžou konat kdekoliv. Nemusíte tedy hledat žádné prostorné sály, ani shánět velkou kapelu, pořizovat nespočet jídla, které se nesní, ale zorganizovat si to vše tak, abyste měli jistotu, že vám nic nechybí.
oslava manželství
Není místo velké svatby lepší velká svatební cesta?
Na místě je také podotknout to, že všechny náklady, které vrazíte do vaší velké svatby, se vám ne vždy vrátí v podobě svatebních (finančních) darů. Peníze si můžete užít na něco užitečnějšího než na to, že ve váš svatební den ani neuvidíte všechny, kteří vám přišli popřát.
Udělejte si raději místo velké svatby velkou svatební cestu nebo popřípadě investujte peníze, které jste měli odložené, na vaše společné bydlení. V dnešní době už na svatbě velkých rozměrů tolik nezáleží jako na hodnotě chvil, které se ubírají v podobě odpočinku.