Kde půjčí podnikateli?

Pokud se někdo rozhodne podnikat, neměl by mít jenom vizi a představu o tom, co a jak by chtěl dělat. Měl by už od samého počátku vědět i to, co si počne, pokud se snad někdy dostane do ekonomických těžkostí. Do problémů, jež ho mohou v průběhu podnikání nejednou postihnout a nejspíše se mu ani nevyhnou. Protože je jen velice málo soukromníků, jimž se daří od počátku až do konce vždy dostatečně dobře.

A pokud už člověk podniká a doposud ho myšlenka na tuto možnou komplikaci nenapadla, měl by se nad tím zamyslet klidně i dodatečně. Aby nebyl zaskočen.

prázdné kapsy

A na koho se obrátit, pokud se v podnikání přestane dařit a jsou potřeba nějaké ty scházející peníze na udržení existence dotyčného podniku?

Možností je pochopitelně celá řada. Ale ne každé řešení přichází vždy v úvahu.

Vezměte si třeba takové půjčky. Neznalý člověk by si řekl, že když mu v podnikání dočasně scházejí peníze, odběhne si půjčit do banky. Ale jaká je realita?

V takové bance sice peníze mají a půjčují, ale nejednou to není to pravé a ideální řešení. A to z toho prostého důvodu, že bankovní domy kladou na zájemce o půjčku nemalé požadavky. A vyhovět jejich kritériím, pevně daným a neměnným, rozhodně není snadné, je to nad síly kdekoho z těch, kdo mají problémy.

rozložené stoeurovky

A pak tedy přijde ke slovu nebankovní sektor a jeho nebankovní hypotéky bez registru. Tady se totiž žadatel nemusí bezpodmínečně bát ani svých jenom skoupých příjmů, ani nějakého toho záznamu v registrech dlužníků, ba ani exekuce. Stačí mít nemovitost, kterou by bylo možné dát do zástavy coby záruku, že bude všechno v pořádku splaceno, a rázem odpadá složité prověřování. A každý tu tak snadno a rychle získá prostředky, jež je nezbytné investovat do jeho firmy ve snaze ji zachránit.

Půjčit si tu lze až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, na dobu splácení trvající rok až třicet let, s nejednou další předností. A proč tuto šanci nevyužít?