Pohyb svědčí nejen dětem, ale i dospělým

V podstatě mít vlastní trampolínu, na dosah pár metrů od domu, to již nemusí být jen sen. Tyto skákací prvky jsou celkem dobře cenově dostupné a navíc trh nabízí skutečně velké množství různých nabídek. Poté si lze vybrat velikost a dokonce i větší nosnost, která je také nesmírně důležitá. Ačkoliv je trampolína určena především dětem, kterým má přinést radost z pohybu, tak i mnozí dospělí si na ní mohou zaskotačit. U rodičů je to o to lepší, že právě skákání a cvičení na ní pěkně rozhýbe lymfu, snižuje krevní tlak a dokonce i cholesterol. Je tedy důvod se jí vyhýbat? Ani náhodou. Naopak přinese do rodiny radostný smích, pocit volnosti a ještě kus zdraví.

dítě na trampolíně

Investice, která se zúročí

Pokud jsme se rozhodli koupit trampolínu, tak je třeba se zaměřit především na to, jak moc bude bezpečná, přece jenom na ní budou skákat naše ratolesti. Je dobré investovat do kvalitního materiálu a také se možná zaměřit na výrobce, který si klade důraz na celkové bezpečné provedení a má dostupnou certifikaci. Také je možná dobré se informovat o možnosti, zdali budou dobře dostupné náhradní díly na trampolínu. Přece jenom časem se může cokoliv nejen poškodit, ale i povolit a poté je lepší danou věc včas vyměnit. Právě kvalitní produkt nám může daleko déle sloužit a zvláště když lze například dokoupit i určité ochranné prvky, jako je například bezpečnostní síť.

pružiny

Další důležité doplňky:

  • Neměli bychom podceňovat další bezpečnostní doplňky, protože nejen prodlouží životnost náhradním dílům, ale hlavně je ochrání před venkovními vlivy. To se například týká krytu pružin, které když budou chybět nebo nebudou dostatečně krýt pružinu, mohou způsobit nepříjemný úraz. Vlastně tento kryt by měl být povinností u všech trampolín.
  • Schůdky po kterých se bude vcházet a přirozeně sestupovat, jsou daleko bezpečnější, než seskoky rovnou z trampolíny.
  • Ochranná síť by měla být samozřejmostí, aby nikdo nemohl dopadnout mimo skákací plochu a způsobit si větší zranění.
  • Náhradní pružiny se rovněž neztratí.