Quinoa


Takovou další superpotravinou je rozhodně Quinoa. Není se také čemu divit, jelikož je naprosto skvělá. Je známá již po několik staletí. Již dříve patřila mezi důležitou potravu, bez které by obyvatelé nedali ani ránu.
Mnozí tvrdí, že se jedná o něco, co je mnohem lepší než naše stará známá rýže. Proto také místo ní používají k jídlům quinou.
Pokud máte problém s lepkem, pak vás jistě více než mile potěšíme, protože se jedná o něco, co je skutečně bez lepku.vegetariánská strava
Jestli je něco, co skutečně obsahuje, pak je to velká spousta vitamínů, které jsou prospěšné našemu tělu. Obsahuje ale také minerály, které mnohým v těle chybí. Pokud byste tedy chtěli doplnit a to jak vitamíny, tak minerály, pak vám doporučujeme quinou konzumovat.
Existují dokonce tři druhy této potraviny. Všechny se od sebe liší a to hlavně chuťově.
Asi neexistuje nic, co by mělo lepší vliv na organismus. Tento zázrak podporuje snad vše, co se nachází v lidském těle. Je jedno, jestli se jedná o nervy nebo svalstvo. Vše je maximálně podporováno. Nejlepší na tom všem je, že se jedná o něco, co je skutečně snadno stravitelné.
Těch pozitivních účinků bychom našli ještě mnohem více. Je jich ale skutečně tolik, že by nám na to náš dnešní článek nevystačil.recept z Quinoy
Jestli je něco, co ví jen málokdo, pak je to to, že při přípravě je potřeba jí namočit ve vodě a propláchnout. Ne jednou, ale raději dvakrát. Teprve poté je vhodný čas na to, abyste ji začali vařit. Vaření trvá okolo 15 minut, což není nijak zlé.
Quinou je možné servírovat pomalu se vším, na co si jen vzpomenete. Je jedno, jestli se jedná o maso, kaši, luštěniny nebo cokoliv jiného.
Existují dokonce i přímo recepty, do kterých je možné quinou zakombinovat. Pokud by vás zajímalo, o jaké recepty se jedná, pak vám doporučujeme si je vyhledat na internetových stránkách.
Nebojte se s quinoou začít experimentovat i vy.