Aliexpress – nakupovat či nenakupovat?

Aliexpress je internetový e-shop, kde prodejci pocházející z Číny nabízejí své zboží. Na tomto portálu naleznete opravdu vše, co si usmyslíte. Od zahradního náčiní, elektroniky, věcí pro domácnost, hraček, oblečení, šperků až po obuv a kosmetiku. A to vše za neuvěřitelně nízké ceny. Není se tedy čemu divit, že se těší tak velké oblibě, která neustále stoupá. Pojďme se teď společně podívat, jaké plusy a mínusy má nakupování na tomto zahraničním e-shopu.
nákupní marketing
Plusy:
·         Cena – Velkým a již zmíněným plusem je cen, která je oproti České republiky velice nízká. Paradoxem je, že většina českých prodejců své zboží skupuje z Aliexpressu a pak jej prodává pod svou značkou za několikanásobně vyšší ceny. Tak proč si zboží neobjednat přímo z Číny, a ještě tak ušetřit?
·         Výběr – Ať hledáte cokoli, máte vždy možnost velkého výběru z různých variant, výrobců, prodejců a barev.
·         Clo – Pokud nakupujete z ciziny většinou musíte zaplatit clo. U zboží z Aliexpressu to ale většinou neplatí, pokud tedy zboží splňuje určité parametry.
·         Realita – Velkou výhodou je, že díky recenzím od jiných kupujících můžete vidět, jak zboží vypadá ve skutečnosti.
panák se znaky
Mínusy:
·         Čas –Jednou z velkých nevýhod je bezesporu dlouhá doba dopravy, která většinou bývá 30-60 dní, což je vždy také u produktu uvedeno. Zboží ale většinou dorazí dříve.
·         Doručení – Může se stát, že kvůli problémům, které se vyskytnou během dopravy nemusíte balíček se zbožím vůbec obdržet. Tento problém za nás naštěstí řeší sám Aliexpress. Během doby přepravy jsou totiž peníze pozdrženy u něj a až po tom co vám zboží dojde potvrdíte jeho obdržení a peníze se pošlou prodejci. Pokud se tedy stane, že zboží přijde poškozené, nevyhovující nebo nedorazí vůbec, obdržíte své zaplacené peníze zpět. Řešení případných problému s prodejci probíhá většinou v anglickém jazyce a prodejci jsou velice vstřícní a nedělají zbytečné problémy.