Správná bazénová chemie

Koupání k létu neodmyslitelně patří, zvláště, pokud se jedná o léto, kdy panují tropické teploty. A ty jsou klasikou již řadu let po sobě. Koupat se můžete leckde. Hodně lidí kvůli troše toho osvěžení okupuje veřejná koupaliště, chodí k přehradě nebo rybníku či jim stačí se zchladit v blízké řece. Pokud však chcete mít dokonalé soukromí, nejlepší bude si prostě pořídit vlastní bazén a nebudete se muset otravovat s dalšími lidmi, a navíc nebudete muset kvůli koupání chodit nikam daleko. Je to rozhodně dobrá investice, zvláště, když uvážíte, že bazény jsou dnes velice levné, hlavně nadzemní typy.
Hotelový bazén
O bazén je ale nutné také alespoň trochu pečovat. Je nutné v něm udržovat vodu, pokud možno co nejčistší, jinak se vám v ní rozmnoží bakterie, což určitě nechcete. Tito mikroskopičtí návštěvníci totiž mohou být velice nerudní a způsobovat rozličná onemocnění, nejčastěji kožního typu. Je tedy nutné používat vhodnou dezinfekci. Ale jakou si zvolit?

Co si vybrat?

Současný trh je dezinfekcemi doslova přesycený, a tak novopečení majitelé bazénu mají stojí často před dilematem, který prostředek si vybrat. A výběr je opravdu široký. Můžete si zvolit například mořskou sůl, která sama o sobě příliš dezinfekčně nepůsobí, ale jakmile ji zkombinujete se speciální solonizační jednotkou, dokáže likvidovat bakterie opravdu dobře. Obdobně kvalitní je v tomto ohledu i kyslík, respektive preparáty z něj vyrobené. Jsou však trochu dražší, než je u nás standardem.
Moderní bazén

Osvědčená klasika

V případě, že nechcete moc experimentovat nebo utrácet, asi nejlepší možnou volbou pro vás bude Chlornan sodný, který je nejen cenově zajímavý, ale hlavně vysoce efektivní. V našich zeměpisných šířkách se přípravky na bázi chlóru používají nejen v bazénech, ale kupříkladu také ve vířivkách zcela běžně. Když se budete držet návodem na balení, je vysoce nepravděpodobné, že by se vám ve vašem bazénu začaly z ničeho nic množit bakterie ve velkém.