Triaphala má vynikající účinky na naše zdraví. Co všechno nám může tato směsice bylin nabídnout?

Triaphala je směs tří ájurvédských bylin, konkrétně směs plodů bylin amalaki, bibhitaki a haritaky. Tato účinná bylinná medicína je známá už několik tisíc let. Patří do starého indického léčitelství a to věří, že je důležitý přístup člověka ke zdraví a zaměřuje se na řešení příčin a ne jen příznaků nemoci. Pro naše zdraví má pozitivní vliv zdraví hned v několika případech.

triaphala je směs tří ájurvédských bylin

Co všechno umí?

Triaphala je účinná směs a v překladu její název znamená tři ovoce. Směs nechutná sice moc dobře ale za to je nabitá zdravím. Ájurvéda je starý indický léčebný systém. Vznikl asi před pěti tisíci lety stejně jako tato bylinná směs. Principem tohoto léčitelství je pak život v harmonii a vždy se snaží nalézt příčinu onemocnění a pak ji vyléčit, taky aby se nemoc nebo nějaký problém již nevrátili. Velmi se tímto druhem léčitelství inspirovala také čínská tradiční medicína ale i u nás se hojně využívá.

svůj původ má v tradičním indickém léčitelství

Bylinná směs má velmi pozitivní účinky na naše zdraví a její použití je všestranné. Právě podle ájurvédy umí zharmonizovat a zregenerovat náš organismus. Má dobré detoxikační účinky a výrazně zvyšuje celkovou obranyschopnost lidského organismu. Jelikož dodává tělu potřebnou energii, zvyšuje i celkovou vitalitu člověka. Zázračně působí i na naše zažívací ústrojí. Podporuje funkci trávení, čistí trávicí ústrojí a zároveň tak vylučuje z těla škodliviny. Zároveň podporuje vstřebávání živin a působí proti nadýmání.

Celkové zdraví i pohoda

Tato směs bylin také zaručeně omlazuje a vyživuje tkáně. Dále snižuje vysoký krevní tlak i vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Zlepšuje i krevní oběh a působí jako silný antioxidant. Umí ochránit naše buňky před škodlivými volnými radikály. Používá se i preventivně pro celkové posílení zdraví člověka a jeho celkovou pohodu.

Užívat se dá ve formě tablet jako výživový doplněk stravy. Druhou možností je pak sušená varianta v podobě prášku, ze kterého se dá uvařit čaj nebo je možné prášek rozmíchat ve vodě a pak vypít.