Tipy na byznys

·         Affiliate program

Pokud máte svoji stránku na Instagramu, Facebooku nebo na YouTube, tak máte vyhráno. Pokud však ne, tak určitě můžete začít, jelikož pro tento způsob vydělávání je nutné mít nějaký vliv na internetu či komunitu lidí, která vás pravidelně na sociálních sítích sleduje. Když máte splněno, musíte si vybrat se kterou stránkou chcete a máte v plánu spolupracovat, aby vaše publikum produkty, které e-shop vaší partnerské stránky nabízí, zajímaly a byl pro ně užitečný.
anglický motiv polička
Nejčastější jsou stránky jako AliExpress, Amazon nebo nějaké české obchody s produkty ohledně kosmetiky, cílené většinou na ženy. Požádáte stránku o spolupráci a pokud partnerství (affiliate) přijme, zaměříte tvorbu obsahu na vašem profilu na vybrané produkty, na které dáte speciální odkaz pod příspěvek nebo pod video. Při prokliknutí přes váš speciální odkaz a nákupu vašich fanoušků na partnerské stránce, dostanete provizi z výdělku za tento nákup. Samozřejmě čím větší máte komunitu, tím více můžete vydělat.
podání ruky (spolupráce)

·         Online jazykové kurzy

Umíte dobře mluvit anglicky nebo jiným jazykem? Pak je tento tip přímo pro vás! Při učení jazyků si na soukromých hodinách učitel účtuje přibližně 300,- Kč za jednu hodinu. Může se to zdát opravdu hodně, protože při práci 8 hodin denně by si učitel vydělal 2400,- Kč za jeden den a měsíční plat by byl 72 000,- Kč! To je opravdu dost na uživení rodiny, ale co takhle pracovat ještě více chytře? Pokud by učitel místo fyzického učení začal nahrávat videokurzy, přišel by si na ještě více peněz. Pokud by za 2 hodiny zvládl natočit a zveřejnit hodinové video, které by si pravidelně platilo deset lidí, mohl by pracovat o 6 hodin denně méně, aby se dostal na stejný plat jako u soukromých hodin! Další výhodou by byla možnost práce z domova tudíž další ušetření času každý den. Toto je příklad, kdy se vyplatí pracovat chytře, a ne tvrdě.