Vlastní bydlení pomůže proti inflaci

Statistiky uvádějí mírný pokles inflace v měsíci září 2019. Dále se uvádí zpomalení růstu cen pro spotřebitele, https://www.penize.cz/ochrana-spotrebitele konkrétně je růst na 2,7 procent. A statisticky v měsíci září byl pokles těchto cen o 0,6 procent, pokud to porovnáme s předcházejícím měsícem, tedy srpnem 2019. Je to dobrá zpráva? Na jednu stranu asi ano. Pozitivní bude, že podle Českého statistického úřadu se na této skutečnosti podepsaly levnější oděvy a dovolené. Ale co dál? Stoupají ceny potravin, jako jsou ty základní, tedy brambory, uzeniny a jogurty, takže podle některých názorů odborníků až tak moc k poklesu inflace nedošlo.
dům postavený na klíč
Ale hlavně stoupá cena, kterou my spotřebitelé zaplatíme za bydlení. Rostou ceny nejen nájemného, ale také i ceny elektřiny, vody a služeb. A navíc je jisté, že tyto ceny porostou neustále. Bohužel, navíc, jak se obecně ví, inflace se velkou měrou podílí kromě zdražování na znehodnocování peněz. Pokud jste si něco pořídili ještě před několika lety například za deset tisíc korun, tak v dnešní době zaplatíte podstatně více. Co tedy dělat? Asi nejlepší bude si pořídit svoje vlastní bydlení. Je dokázáno, že bydlení v nájemném bytě je dražší než bydlení „ve svém“. Pokud se neorientujete, kde vzít a jakým způsobem peníze na své vlastní bydlení, zda vzít nebankovní úvěr, hypotéku, či jinou formu získání investic, pomůžeme vám na https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/mira-inflace-od-zacatku-roku-poklesla/.
sklenice plná peněz
Dlouhodobé investice, jako je například pořízení si vlastní nemovitosti, jsou v současném světě určitě tou nejlepší volbou. Už se asi těžko vrátí doba, kdy si v minulosti naši rodiče poctivě ukládali své vydělané penízky na vkladní knížku, kde úroky rostly a rostly a pohyb cen spotřebního zboží a služeb byl minimální. Takže pokud si vezmete hypotéku nebo úvěr, a budete investovat do svého bydlení, bude vaše rozhodnutí v časovém horizontu například deseti let hodnoceno jako velmi rozumný počin, protože vlastní bydlení bude v budoucím období o hodně dražší.